Нови данни за убийството в Слънчев бряг, при което бе зверски заклана 61-годишна украинка, разкриха днес от прокуратурата в Бургас. Това всъщност е и първата официална информация за убийството, станало на 21 май.
Оказва се, че извършителят П. Г. на 63 г. не само, че не се е предал сам, но се е опитал да избяга от местопрестъплението. Той е задържан с подготвен багаж, в който са открити неговите документи, тези на жертвата и голяма сума пари. Убиецът е задържан по-малко от три часа след клането. По време на разследването е установено, че убийството е осъществено в коридора на втория етаж на хотел "Българска роза" в курорта. Причина за смъртта са множество прорезни и прободни рани нанесени с нож във врата на пострадалата. Оръжието, с което е причинена смъртта на жената, е установено от полицейските служители.
Днес по искане на Окръжна прокуратура Бургас бе взета мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо П. Г. Той е с повдигнато и предявено обвинение за умишлено причиняване на смъртта на неговата съпруга – 61-годишна украинска гражданка.
Според прокурора е налице обосновано предположение за това, че П. Г. е извършил престъплението, за което е обвинен, което се подкрепя от събраните доказателства по досъдебното производство, а също така и от направените самопризнания от обвиняемия.
Представителят на държавното обвинение бе категоричен, че П. Г. може да се укрие или да извърши ново престъпление. Той се мотивира с предвидената в закона висока санкция за извършено убийство (от 10 години до 20 годни „лишаване от свобода“.
Определението подлежи на обжалване пред Апелативния съд в града. Днешното заседание премина без присъствието на журналисти, на които бе отказан достъп до сградата. Обвиняемият пък бе вкаран набързо в сградата на Съдебната палата през подземния паркинг, пише „24 часа“.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кадър на деня за 21 юни
Иран прекрати преговорите със САЩ след заплахите на Тръмп
САЩ засилват икономическата си война, но враговете не трепват
Енергийният преход на Китай сега зависи от декарбонизацията на промишлеността
Stellantis, Wayve Technologies и Uber се обединяват за масово навлизане на роботизирани таксита
Иран и САЩ започнаха преговори за постоянно мирно споразумение, Тръмп заплаши с нови удари
Рецепта за тиквички с чесън и копър на тиган
Какво не знаем за траките и старите българи?
Моторист загина в Русе
Белгия пак се издъни, Иран едва не разплака „червените дяволи“
ПО МИНУТИ: Белгия – Иран 0:0
Каспер Рууд вдигна тридневна сватба в Майорка + СНИМКИ
Ямал: Планът беше да вкарам и... да си почина
Де ла Фуенте разкри голяма тайна за героя си
Напуска ли? Ас на Левски взе ключово решение за бъдещето си в Левски
Дневен хороскоп за 22 юни, понеделник
Ястия за здраве и берекет на Еньовден
Седмичен хороскоп за 22 – 28 юни: Хубав период за Рибите
3 ритуала, които сбъдват желания на Еньовден
Таро карти за юли за всяка зодия
Италианска рецепта за паста с чесън, моцарела и салчичон
Електромобилите с голям пробег се превръщат в проблем
Какво време ни очаква в понеделник?
Обърната кола стои в канавката край Кичево вече втори ден
Приключенец ще обиколи България с "Балканче" (ВИДЕО)
Иван Иванов завърши втори на турнира в Ливърпул
Неочаквано откритие край Стоунхендж променя представите за древния монумент
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път